Zadzwoń:   piktogram telefonu 883766863 piktogram telefonu 516099068         lub napisz  piktogram mail biuro@akserwis.pl

ul. Wileńska 51, 05-200 Wołomin

Blog

Latarki iskrobezpieczne są przeznaczone do używania w miejscach, gdzie istnieje duże ryzyko wybuchu. Znacząco różnią się one od tradycyjnych latarek, a ich specjalna konstrukcja pozwala na korzystanie w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Czym wyróżniają się latarki iskrobezpieczne i dlaczego warto z nich korzystać. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie odpowiadamy na te pytania.

Wykrywacze nieszczelności to przyrządy służące do lokalizowania punktów, w których wycieka gaz. Można wykorzystywać je zarówno w domach, jak i w różnego rodzaju obiektach przemysłowych. Jak działają takie urządzenia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

 

Wokół nas pojawia się wiele gazów i lotnych substancji chemicznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzi wokół. W związku z tym ogromne znaczenie ma ich skuteczne wykrywanie, co pozwoli na zahamowanie wycieków czy naprawę instalacji, w której występują. Większość z nich sami wprowadzamy do swojego codziennego otoczenia, jak jednak skutecznie się przed nimi chronić?

 

Niektóre gazy mają do siebie to, że lubią wybuchać. Dlatego tak potrzebne jest stosowanie przyrządów, które będą mierzyć ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń. Sprzętem, który pozwala ocenić szanse na mniej lub bardziej groźną eksplozję, jest, jak sama nazwa wskazuje, eksplozymetr. Ma on specjalną konstrukcję, która pozwala realizować skomplikowane zadania związane z wykrywaniem stanów o podwyższonym ryzyku wybuchu.

 

Zagrożenia ze strony gazów palnych należą do najpoważniejszych ze względu łatwość ich przemieszczania się oraz gwałtowny przebieg reakcji spalania. Wiąże się ona z eksplozją, powodującą błyskawiczny wzrost temperatury i pojawienie się płomieni, a także wystąpienie fali uderzeniowej. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach, gdzie zainstalowana jest infrastruktura przesyłowa, wymaga stałego monitoringu z użyciem odpowiednich detektorów gazu. Przyjrzyjmy się bliżej występującym ryzykom.

Detektory gazu są powszechnie wykorzystywane w zakładach pracy, czy obiektach przemysłowych. Urządzenia te służą do kontrolowania stężenia toksycznych substancji gazowych, takich jak tlenek węgla, czy dwutlenek siarki. Najczęściej instaluje się je w miejscach, gdzie pojawia się ryzyko wydostania się substancji gazowych. Sprawdź sam, w jaki sposób działają detektory gazu i czym się charakteryzują.

Gaz to paliwo, które coraz częściej dochodzi do naszych domów. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ biorąc pod uwagę samo ogrzewanie, to gaz jest ekologiczny i daje możliwość praktycznie bezobsługowego wytwarzania ciepła w naszych domach. Jednak gaz to także póki co najpopularniejsze paliwo pozwalające nam na gotowanie w swojej kuchni. Co ciekawe, instalacje gazowe mogą być bardzo różne - gaz może być podłączony do naszej posesji z gazociągu miejskiego, ale równie dobrze możemy sami zaopatrywać się w butle z tym paliwem i wykorzystywać je w sposób najlepiej nam odpowiadający. Musimy jednak pamiętać, że bez względu na sposób korzystania z gazu i jego dostarczania, wyciek gazu jest bardzo niebezpieczny i stwarza olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. W takim kontekście straty materialne, które również mogą się pojawić, schodzą już na dalszy plan. W dzisiejszym artykule przyjrzyjmy się bliżej zagrożeniom, jakie mogą pojawić się podczas wycieku gazu.

Wycieki gazów to zawsze stresujące sytuacje, które zwiastują kłopoty. Poprzez regularne kontrolowanie instalacji, wykonywanie przeglądów w ustalonym terminie oraz dynamiczne reagowanie na niepokojące sygnały można ograniczyć ryzyko np. wybuchu. Jeżeli jednak dojdzie do wycieku priorytetem staje się ustalenie jego źródła oraz skali problemu. Do tego wykorzystywane są zaawansowane narzędzia i techniki pomiarowe. Zleć je ekspertom, aby mieć pewność, co do prawidłowego wykonania usługi. Dostarczy Ci ona cennych informacji na temat występującej nieszczelności, a Ty będziesz wiedział, co zrobić, żeby skutecznie się jej pozbyć.

W przemyśle powszechne zastosowanie znajdują różnego rodzaju detektory, których celem jest wykrywanie obecnego w powietrzu szkodliwych gazów. Sercem detektorów są czujniki katalityczne pozwalające na precyzyjne wykrywanie niebezpiecznych substancji. Niezawodność ich działania zależy przede wszystkim od optymalnego skonfigurowania pod kątem konkretnego zastosowania. Kalibracja powinna uwzględniać nie tylko aktualne przepisy i zalecenia, ale również podstawowe parametry związane z detekcją.

Powietrze składa się z ok. 21% tlenu, 78% azotu i 1% innych gazów. Tlen jest niezbędny do życia wszystkich organizmów, w tym ludzi. Jeśli jego stężenie w powietrzu się zmieni, człowiek może być poważnie zagrożony. Skrajnym efektem nieprawidłowego stężenia tego gazu może być nawet śmierć.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.