Zadzwoń:   piktogram telefonu 883766863 piktogram telefonu 516099068         lub napisz  piktogram mail biuro@akserwis.pl

ul. Wileńska 51, 05-200 Wołomin

Blog

 

Zagrożenia ze strony gazów palnych należą do najpoważniejszych ze względu łatwość ich przemieszczania się oraz gwałtowny przebieg reakcji spalania. Wiąże się ona z eksplozją, powodującą błyskawiczny wzrost temperatury i pojawienie się płomieni, a także wystąpienie fali uderzeniowej. Zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach, gdzie zainstalowana jest infrastruktura przesyłowa, wymaga stałego monitoringu z użyciem odpowiednich detektorów gazu. Przyjrzyjmy się bliżej występującym ryzykom.

Gaz to paliwo, które coraz częściej dochodzi do naszych domów. Nie ma się co temu dziwić, ponieważ biorąc pod uwagę samo ogrzewanie, to gaz jest ekologiczny i daje możliwość praktycznie bezobsługowego wytwarzania ciepła w naszych domach. Jednak gaz to także póki co najpopularniejsze paliwo pozwalające nam na gotowanie w swojej kuchni. Co ciekawe, instalacje gazowe mogą być bardzo różne - gaz może być podłączony do naszej posesji z gazociągu miejskiego, ale równie dobrze możemy sami zaopatrywać się w butle z tym paliwem i wykorzystywać je w sposób najlepiej nam odpowiadający. Musimy jednak pamiętać, że bez względu na sposób korzystania z gazu i jego dostarczania, wyciek gazu jest bardzo niebezpieczny i stwarza olbrzymie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. W takim kontekście straty materialne, które również mogą się pojawić, schodzą już na dalszy plan. W dzisiejszym artykule przyjrzyjmy się bliżej zagrożeniom, jakie mogą pojawić się podczas wycieku gazu.

Wycieki gazów to zawsze stresujące sytuacje, które zwiastują kłopoty. Poprzez regularne kontrolowanie instalacji, wykonywanie przeglądów w ustalonym terminie oraz dynamiczne reagowanie na niepokojące sygnały można ograniczyć ryzyko np. wybuchu. Jeżeli jednak dojdzie do wycieku priorytetem staje się ustalenie jego źródła oraz skali problemu. Do tego wykorzystywane są zaawansowane narzędzia i techniki pomiarowe. Zleć je ekspertom, aby mieć pewność, co do prawidłowego wykonania usługi. Dostarczy Ci ona cennych informacji na temat występującej nieszczelności, a Ty będziesz wiedział, co zrobić, żeby skutecznie się jej pozbyć.

W przemyśle powszechne zastosowanie znajdują różnego rodzaju detektory, których celem jest wykrywanie obecnego w powietrzu szkodliwych gazów. Sercem detektorów są czujniki katalityczne pozwalające na precyzyjne wykrywanie niebezpiecznych substancji. Niezawodność ich działania zależy przede wszystkim od optymalnego skonfigurowania pod kątem konkretnego zastosowania. Kalibracja powinna uwzględniać nie tylko aktualne przepisy i zalecenia, ale również podstawowe parametry związane z detekcją.

Powietrze składa się z ok. 21% tlenu, 78% azotu i 1% innych gazów. Tlen jest niezbędny do życia wszystkich organizmów, w tym ludzi. Jeśli jego stężenie w powietrzu się zmieni, człowiek może być poważnie zagrożony. Skrajnym efektem nieprawidłowego stężenia tego gazu może być nawet śmierć.

W Polsce istnieje wiele aktów prawnych, które regulują kwestię konieczności stosowania urządzeń do wykrywania i pomiaru gazów.

Czujniki gazu to ważny element wyposażenia budynku, zarówno w gospodarstwie domowym, jak i przedsiębiorstwie. Pozwala na natychmiastowe wykrycie zagrożenia, jego neutralizację i ewakuację osób przebywających w pomieszczeniu.

Urządzenia służące do wykrywania gazów ziemnych, palnych lub czadu o zbyt wysokich stężeniach to mierniki wielogazowe. Aktualnie oferujemy dwa warianty: przenośny oraz stacjonarny. Obydwa rodzaje mierników stosuje się w miejscach zagrożonych wyciekiem lub wybuchem gazów. Ich najważniejszym zadaniem jest wykrycie lokalizacji źródła toksycznych oparów, a także zbyt niskiego stężenia tlenu. Pozwala to na zapobieganie niebezpiecznym dla zdrowia i życia sytuacjom.

Został on stworzony żeby przybliżyć Państwu naszą działalność.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.